Wiosną 2011 roku zakończył się kolejny etap nasadzeń drzew w ramach projektu „Drogi dla Natury”. Tym razem posadzono 1090 drzew. Pozostala część puli wiosennych nasadzeń została posadzona jesienią 2011 roku.

Jesień 2011 roku była szczególnie obfita w nasadzenia drzew przy dolnośląskich i lubuskich drogach. Posadzonych zostało łącznie 1685 drzew, w tym 875 z przetargu ogłoszonego wiosną oraz 900 z przetargu jesiennego. Wykonane zostały również nasadzenia w ramach gwarancji, w ramach których wymieniono 800 martwych drzew w tym większość czereśni, które okazały się mało odporne na majowe mrozy i suszę.


W ramach przetargu ogłoszonego wiosną 2011 roku obsadzono odcinki dróg na terenie powiatu głogowskiego i czterech gmin: Legnickiego Pola, Kątów Wrocławskich, Miasta i Gminy Chojnów. W gminie Radwanice, posadzonych zostało pięćdziesiąt lip i drugie tyle dębów wzdłuż drogi gminnej pomiędzy Drożyną i Jakubowem. Sto nowych lip rośnie w gminie Gaworzyce, a dokładnie w dwóch miejscowościach – trzydzieści w Koźlicach i siedemdziesiąt w Dzikowie. Sto trzy grusze rosną przy drodze gruntowej w gminie Męcinka. Sto pięćdziesiąt lip zostało posadzonych w powiecie głogowskim, pomiędzy Chociemyślem, a drogą nr 321. Pozostałe trzysta trzydzieści dwa drzewa zostały posadzone w gminie Kożuchów – w okolicach Mirocina Górnego i Stypułowa.

Nasadzenia wykonywane w ramach jesiennego przetargu zlokalizowane były na terenie gmin: Legnickie Pole, Kąty Wrocławskie, Chojnów oraz Miasta Chojnów. Łącznie posadzono 900 lip. W Kątach Wrocławskich obsadzony został odcinek drogi gminnej pomiędzy Pietrzykowicami i Rybnicą. Posadzono tam 200 nowych drzewek. W Chojnowie i okolicach posadzonych zostało 400 lip. Drzewa rosną na terenie oczyszczalni ścieków, uzupełniona została aleja lip na ulicy Dąbrowskiego. Lipy posadzono również wzdłuż drogi gminnej biegnącej od Goliszowa w kierunku nieczynnej linii kolejowej wiodącej z Chojnowa do Złotoryi oraz na terenie dawnego wysypiska śmieci. Jesienią kontynuowano rozpoczęte wiosną nasadzenia drzew w gminie Legnickie Pole. Uzupełnione zostały niektóre odcinki dróg pomiędzy Biskupicami i Raczkową oraz przy samej miejscowości Legnickie Pole.


Mamy nadzieję, że wykonane w ramach projektu nasadzenia będą cieszyć oczy przyszłych pokoleń przez setki lat. Pamientajmy: „Ziemia nie jest naszą własnością. Pożyczyliśmy ją tylko od naszych wnuków”.

Dziękujemy za udział w projekcie „Drogi dla Natury” partnerom również za ich wyrozumiałość gdyż nie wszystkie utrudnienia pojawiające się podczas realizacji tego, cieszącego się coraz większym uznaniem projektu, udało się przewidzieć. Mamy nadzieję, że kolejne etapy realizacji projektu odbędą się bez zakłóceń.

Nasi Grantodawcy i Partnerzy

UE_FS.pnglogo_FE_Infrastruktura_i_Srodowisko_rgb-1.pngpartner_01.pngpartner_02.pngpartner_03.pngpartner_04.pngpartner_05.pngpartner_06.pngpartner_08.pngpartner_09.pngpartner_11.pngpartner_12.pngpartner_13.png

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

formularz
kontaktowy

+48 (76) 862 94 30

odwiedź Nas

Fundacja Ekologiczna 
Zielona Akcja

al. Orła Białego 2,
59-220 Legnica 

Media społecznościowe