Fundacja Ekologiczna „Zielona Akcja” w Legnicy serdecznie zaprasza Koordynatorów ekologicznych z placówek oświatowych z Legnicy na Konferencję podsumowującą dokonania jednostek oświatowych w zakresie edukacji ekologicznej, w szczególności odpowiedniego postępowania z odpadami i ograniczenia oddziaływania szkoły na środowisko z terenu miasta Legnicy i regionu legnickiego.

logos SZKOLA PRZYJAZNA 180Fundacja Ekologiczna „ZieloSzkoła Przyjazna Środowiskuna Akcja” w Legnicy serdecznie zaprasza Koordynatorów działań ekologicznych z placówek legnickich na Konferencję podsumowującą dokonania jednostek oświatowych w zakresie edukacji ekologicznej, w szczególności odpowiedniego postępowania z odpadami i ograniczenia oddziaływania szkoły na środowisko z terenu miasta Legnicy i regionu legnickiego.

Konferencja ma umożliwić prezentację aktualnej oferty edukacyjnej dla legnickich szkół i przedszkoli, wymianę informacji na temat dobrych projektów, zaprezentowanie dobrych praktyk i wyróżnienie wykonanych „Dekalogów Przedszkolaka/Ucznia”, które zostały zrealizowane przez legnickie placówki oświatowe. Prezentacja nowego wyzwania edukacyjnego – oszczędzanie żywności. Nastąpi również podsumowanie programu „Szkoła Przyjazna Środowisku” oraz wręczenie certyfikatów, dyplomów i nagród.

Spotkanie odbędzie się dnia 19 grudnia 2011r.(poniedziałek) w godzinach od 11.00 do 14.00 w Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy, przy ul. Mickiewicza 3 w Sali Nr 15.

Wszyscy uczestnicy otrzymają materiały konferencyjne i edukacyjne.
Zapraszamy wszystkich koordynatorów oraz osoby zainteresowane realizacją i rozwojem działań ekologicznych w swojej placówce do udziału w naszej Konferencji.
Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa telefonicznie lub mailem do Pani Zdzisławy Osowskiej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (076) 86 294 30 do dnia 16 grudnia 2011 r.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Program Konferencji:

  • Otwarcie Konferencji .
  • Podsumowanie przedsięwzięć zrealizowanych w 2011 roku.
  • Prezentacja najciekawszych dobrych praktyk – „Dekalog Przedszkolaka/Ucznia” zrealizowany przez legnickie szkoły i przedszkola.
  • Oszczędzanie żywności, Zielona Flaga i Wyprawy odkrywców – nowe wyzwania edukacyjne dla wszystkich etapów kształcenia w 2011r.
  • Żarówki, świadomy wybór i jego znaczenie.
  • Zasady kontynuacji programu „Szkoła Przyjazna Środowisku”

Osoby prowadzące konferencję: Irena Krukowska – Szopa Fundacja Ekologiczna „Zielona Akcja”, ., Sylwia Szatan - Fundacja Ekologiczna „Zielona Akcja”, Przedstawiciel Firmy LIROY MERLIN, Krzysztof Szustka - Fundacja Ekologiczna „Zielona Akcja”, Zdzisława Osowska – Fundacja Ekologiczna „Zielona akcja” w Legnicy oraz Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Legnicy.

 

Nasi Grantodawcy i Partnerzy

UE_FS.pnglogo_FE_Infrastruktura_i_Srodowisko_rgb-1.pngpartner_01.pngpartner_02.pngpartner_03.pngpartner_04.pngpartner_05.pngpartner_06.pngpartner_08.pngpartner_09.pngpartner_11.pngpartner_12.pngpartner_13.png

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

formularz
kontaktowy

+48 (76) 862 94 30

odwiedź Nas

Fundacja Ekologiczna 
Zielona Akcja

al. Orła Białego 2,
59-220 Legnica 

Media społecznościowe