Wspólnie z gminami Lwówek Śląski, Leśna, Osiecznica, Świeradów Zdrój i Bolków założyliśmy pięć miejsc pożytkowych. W każdej z gmin posadzonych zostało po 100 drzew, głównie owocowych, a także lip. Powstały hotele dla owadów i tablice edukacyjne, po jednym komplecie w każdej gminie. Miejsca ustawienia hoteli dla owadów zostały uzgodnione, w taki sposób, aby jak najbardziej służyły owadom zapylającym.
Poza tym, w sposób przyjazny dla owadów wypielęgnowane zostały 2 aleje śródpolne w gminie Męcinka, wraz z nasadzeniem uzupełniającym.

Podjęte zostały działania, które gwarantują, że także po zakończeniu projektu warunki dla dzikich pszczół i owadów nadal będą dobre. W tym celu niezbędne było zrealizowanie spotkań i wydanie materiałów edukacyjnych aktywizujących ludzi do działania na rzecz dzikich pszczół i innych owadów.
Odbiorcami tych działań byli pracownicy gmin uczestniczących w projekcie oraz zainteresowani mieszkańcy.

Na koniec projektu, wspólnie z naukowcami przygotowano obszerne rekomendacje dotyczące zagospodarowania powierzchni zielonych w sposób przyjazny dla zapylaczy.

Osiecznica Leśna Lwówek sl
Świeradów Bolków  

Nasi Grantodawcy i Partnerzy

UE_FS.pnglogo_FE_Infrastruktura_i_Srodowisko_rgb-1.pngpartner_01.pngpartner_02.pngpartner_03.pngpartner_04.pngpartner_05.pngpartner_06.pngpartner_08.pngpartner_09.pngpartner_11.pngpartner_12.pngpartner_13.png

odwiedź Nas

Fundacja Ekologiczna 
Zielona Akcja

al. Orła Białego 2,
59-220 Legnica