Murarki

W Polsce żyje ponad 470 gatunków pszczół z czego tylko pszczoła miodna wytwarza miód ale pozostałe dzikie pszczoły intensywnie pracują zapylając wiele owoców, warzyw, roślin oleistych, zbożowych czy kwitnących drzew, które potem dostarczają pokarm dla innych gatunków zwierząt. Kwiaty te także zapylają inne owady – trzmiele, motyle, chrząszcze, muchówki, błonkówki.

Jak stworzyć przyjazny ogród dla tych owadów, jak stworzyć owadzie siedlisko na terenie zielonym w miejscowości, w zadrzewieniach przydrożnych, przy szkole, na balkonie a nawet w skrzynce na zioła. Co sadzić, aby owady miały pokarm przez cały sezon wegetacyjny? Jak odróżnić pszczołę od osy, trzmiela i murarki ogrodowej? Co faktycznie może szkodzić w dzisiejszych czasach owadom?

Te zagadnienia omówimy i pokażemy praktycznie w trakcie spotkania warsztatowego na terenie Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie, które odbędzie się 26 września (sobota) w godzinach: od 10.00 – 14.30. Zapraszamy mieszkańców, przedstawicieli organizacji, samorządów, członków Rad sołeckich. Program spotkania w załączeniu.

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń uczestnictwa do dnia 22 września na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Decyduje kolejność zgłoszeń. W razie pytań prosimy o tel. 600 276 829 Irena Krukowska-Szopa. Uczestnictwo jest bezpłatne. Warsztaty realizujemy przy współpracy Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej www.sudeckazagroda.pl

Nasi Grantodawcy i Partnerzy

UE_FS.pnglogo_FE_Infrastruktura_i_Srodowisko_rgb-1.pngpartner_01.pngpartner_02.pngpartner_03.pngpartner_04.pngpartner_05.pngpartner_06.pngpartner_08.pngpartner_09.pngpartner_11.pngpartner_12.pngpartner_13.png

odwiedź Nas

Fundacja Ekologiczna 
Zielona Akcja

al. Orła Białego 2,
59-220 Legnica