Organizator:

  • Koło Rowerowe „ Pirat” działające przy Bibliotece Publicznej w Ruszowie.
  • Nieformalna Grupa Przyjaciół Biblioteki Publicznej w Ruszowie działająca w ramach programu Labbib http://labib.tiktalik.com/artykuly/pokaz/pomoc .

 

Opis działań:

W styczniu 2012 roku organizatorzy wspólnie z przyjaciółmi z Iłowej ( Koło Rowerowe w Iłowej) oraz ze Starego Węglińca ( Ogólnopolska Grupa Rajdowa OGRY) powołano do życia Koło Rowerowe , którego celem miało być organizowanie rajdów rowerowych po okolicy oraz propagowanie piękna Borów Dolnośląskich otaczających naszą miejscowość.
W ciągu sezonu przeprowadziliśmy 11 wypraw rowerowych , których trasy liczyły od 30 do 65 km. Liczba uczestników wahała się od 10 do 52 osób w zależności od atrakcyjności trasy. Zdecydowaną przewagę liczebną we wszystkich wyprawach mieli seniorzy, w wieku od 55 do 76 lat. Wszystkie wyprawy zostały bardzo starannie zaplanowane i opisana w internecie na blogu. www.ruszowianin.bloog.pl oraz gazecie www.ruszow24.pl . W trakcie działania grupa zaczęła się rozrastać i przybierać inne atrakcyjne formy.
Zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy w ciągu roku:

  • Kurs dla seniorów z zakresu podstaw obsługi komputerów
  • Kurs języka angielskiego dla początkujących ( za odpłatnością dla prowadzącego)
  • W okresie zimowym koło rowerowe zostało przekształcone w Kolo teatralne , które wystawiło dla dzieci sztukę „Babcia i Piraci" .
  • Zorganizowało zabawę Sylwestrową dla seniorów i osób samotnych
  • Kulig Seniora .
  • Koło nrden walking ( marsze z kijkami)
  • W okresie ferii organizowaliśmy kurs podstaw fotografii dla młodzieży
  • Od kwietnia znowu ruszamy na trasy rowerowe, tym razem w większości po stronie naszego zachodniego sąsiada.

Uczestnicy:

Seniorzy , stała grupa licząca około 12 osób oraz okazjonalnie około 10 innych, mieszkańcy wsi 5 osób, dzieci i młodzież w zależności od przedsięwzięcia do 5 osób. Udział dzieci w naszym przedstawieniu – 50 osób.

Osoba kontaktowa:

Jadwiga Kuternozińska- bibliotekarz, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Edward Remiszewski - organizator Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasi Grantodawcy i Partnerzy

UE_FS.pnglogo_FE_Infrastruktura_i_Srodowisko_rgb-1.pngpartner_01.pngpartner_02.pngpartner_03.pngpartner_04.pngpartner_05.pngpartner_06.pngpartner_08.pngpartner_09.pngpartner_11.pngpartner_12.pngpartner_13.png

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

formularz
kontaktowy

+48 (76) 862 94 30

odwiedź Nas

Fundacja Ekologiczna 
Zielona Akcja

al. Orła Białego 2,
59-220 Legnica 

Media społecznościowe