Zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu dla animatorów aktywności społecznej seniorów, które odbędą się w ramach projektu pn. „Wieś dla seniorów-seniorzy dla wsi”, finansowanego ze środków Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS).

Zapraszamy do udziału w kursie szkoleniowym przygotowującym animatorów aktywności społecznej seniorów w ramach projektu pn. „ Wieś dla seniorów - seniorzy dla wsi”, który ma na celu aktywizację i włączenie osób starszych w planowanie i realizację inicjatyw społecznych oraz polityk publicznych na poziomie lokalnym i gminnym.

Zaproszenie kierujemy do: liderów lokalnych, przedstawicieli organizacji, przedstawicieli samorządów, pracowników Ośrodków Pomocy Społecznej, osób animujących środowiska lokalne szczególnie z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich Dolnego Śląska. Liczymy także na udział osób 60/65+, które po szkoleniu mogą animować środowiska senioralne.

Przygotowanie animatorów aktywności społecznej seniorów będzie polegało na przeprowadzeniu 2 zjazdów szkoleniowych, pierwszy odbędzie się 13 i 14 grudnia w Hotelu Chata Karczowiska. Początek: 15.00 w czwartek i zakończenie: 18.00 w piątek.

Zapewniamy nocleg, wyżywienie i materiały warsztatowe.

W programie obu zjazdów:

  • polityka senioralna w Polsce,
  • problemy społeczne wieku senioralnego, identyfikacja tych problemów w skali lokalnej
  • kreowanie rozwiązań włączających seniorów opartych o potencjał lokalny
  • animowanie aktywności seniorów
  • tworzenie projektów integracyjnych i miedzypokoleniowych
  • dobre praktyki projektów senioralnych
  • partycypacja seniorów w politykach lokalnych (sołecka strategia rozwoju wsi oraz strategia rozwoju gminy).


Drugi zjazd odbędzie się w połowie stycznia.

Część z uczestników będzie mogła wykorzystać nabyte umiejętności mobilizując środowiska senioralne do wypracowania rekomendacji dla seniorów do sołeckich strategii rozwoju wsi lub gminnych strategii rozwoju oraz wdrażając wybrane małe przedsięwzięcie z wypracowanych rekomendacji.

Animatorzy będą mieli za zadanie mobilizować starszych mieszkańców do udziału w życiu społecznym i być rzecznikiem głosu tej grupy. W szkoleniu będą mogły wziąć udział osoby 60/65 + oraz młodsze posiadające doświadczenie z działań w sektorze pozarządowym lub instytucjach publicznych zainteresowane nabyciem wiedzy i umiejętności jak aktywizować i angażować seniorów w życie miejscowości i gmin. Projekt ma charakter pilotażowy.

Rosnąca grupa osób starszych 60/65+ w wielu miejscowościach i gminach Dolnego Śląska powoduje konieczność wypracowania w skali lokalnej rozwiązań skierowanych do tej grupy wiekowej przy jej aktywnym udziale jak również włączenie seniorów w ich realizację. Seniorzy mogą być twórczymi uczestnikami naszych wspólnot lokalnych.

Zgłoszenia do udziału w projekcie prosimy kierować do dnia 12 grudnia (wtorek) do pani Joanny Czabajskiej- Pastuszek, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel 76 86 294 30.

 

Nasi Grantodawcy i Partnerzy

UE_FS.pnglogo_FE_Infrastruktura_i_Srodowisko_rgb-1.pngpartner_01.pngpartner_02.pngpartner_03.pngpartner_04.pngpartner_05.pngpartner_06.pngpartner_08.pngpartner_09.pngpartner_11.pngpartner_12.pngpartner_13.png

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

formularz
kontaktowy

+48 (76) 862 94 30

odwiedź Nas

Fundacja Ekologiczna 
Zielona Akcja

al. Orła Białego 2,
59-220 Legnica 

Media społecznościowe