Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie szkoleniowym przygotowującym trenerów edukacji odpadowej gotowych do działania w swoich środowiskach lokalnych.

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie szkoleniowym przygotowującym trenerów edukacji odpadowej gotowych do działania w swoich środowiskach lokalnych.
W ciągu wielu lat doświadczeń nasza Fundacja zgromadziła różnorodne metody edukacyjne, którymi chcemy się podzielić przygotowując fachowców – edukatorów prowadzących zajęcia dotyczące odpadów.
Osią projektu jest kurs szkoleniowy dla „Trenerów edukacji odpadowej”, którzy dysponując przekrojową wiedzą dotyczącą odpadów będą mogli kompetentnie prowadzić zajęcia edukacyjne, spotkania informacyjne, warsztaty dla różnych grup odbiorców, jak również będą mogli prowadzić działania kampanijne bądź projektowe skierowane do społeczności lokalnych, dzieci i młodzieży. Jest to trzecia edycja kursu, poprzednie edycje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i zostały wysoko ocenione przez uczestników.

Cele kursu szkoleniowego:

  • Przekazanie podstawowej wiedzy o problematyce odpadów w skali lokalnej, regionalnej i globalnej.
  • Zaprezentowanie i przećwiczenie nowoczesnych metod prowadzenia zajęć edukacyjnych.
  • Przygotowanie do prowadzenia działań informacyjnych i edukacyjnych skierowanych do mieszkańców ze szczególnym uwzględnieniem wymogów nowego prawa odpadowego.

Uczestnicy nabędą umiejętności planowania i prowadzenia zajęć w zakresie postępowania z odpadami, nauczą się kreatywnie wykorzystywać i łączyć różne metody edukacyjne oraz formy komunikacji ze społecznością lokalną.

Propozycje kierujemy szczególnie do nauczycieli, pracowników przedsiębiorstw gospodarki komunalnej zajmujących się edukacją, pracowników urzędów gmin prowadzących sprawy ochrony środowiska, przedstawicieli ekologicznych organizacji pozarządowych.

Program szkolenia obejmuje 2 zjazdy dwu i pół dniowe realizowane w we wrześniu i listopadzie 2012r.

Uczestnicy kursu aby otrzymać certyfikat ukończenia będą musieli stworzyć własny scenariusz lub program zajęć wraz z ćwiczeniami oraz samodzielnie przeprowadzić minimum jedne zajęcia.
Każdy z uczestników otrzyma specjalnie przygotowany pakiet szkoleniowy składający się z prezentacji, ćwiczeń, materiałów opisowych. Zajęcia poprowadzi wysoko wykwalifikowana kadra trenerów i moderatorów edukacji ekologicznej i organizacji pozarządowych.
Chętnych prosimy o złożenie kart zgłoszeniowych, w których zaproponują wykorzystanie nabytych umiejętności.

Program I zjazdu szkoleniowego

  • Edukacja ekologiczna poświęcona odpadom w podstawie programowej wszystkich poziomów nauczania; w programach ochrony środowiska i planach gospodarki odpadami.
  • Doskonalenie indywidualnych umiejętności komunikacyjnych w aspekcie działań edukacyjnych.
  • Aktywne metody edukacji ekologicznej.
  • Podstawowe umiejętności prowadzenia zajęć z różnymi grupami wiekowymi, spotkanie informacyjne, szkolenie, warsztat, debata, gry i zabawy edukacyjne.
  • Wymogi dotyczące informowania i edukowania w nowym prawie odpadowym


Program II zjazdu szkoleniowego

  • Doskonalenie umiejętności tworzenia planu zajęć edukacyjnych przy wykorzystaniu różnych metod; tworzenie scenariuszy zajęć i ćwiczeń pod potrzeby odbiorców.
  • Informowanie i edukowanie społeczności lokalnych, program informacyjny, kampania społeczna.
  • Przykłady projektów edukacyjnych.
  • Indywidualny plan rozwoju trenera edukacji odpadowej.

Pierwszy zjazd odbędzie się w terminie 27,28,29 września br. w Hotelu Raz Dwa Trzy w Lipnie k. Leszna.

Warunkiem wzięcia udziału w kursie jest wypełnienie karty zgłoszeniowej, ogłoszenie o naborze na kurs oraz karta zgłoszeniowa są dostępne do pobrania na stronie www.eduakcjaodpadowa.pl.
Zgłoszenie proszę przesyłać do 17.09.2012r. do Fundacji Ekologicznej „Zielona Akcja” na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faksem (076) 721-24-96. O wynikach naboru będziemy Państwa informować drogą mailową lub telefoniczną. Pytania prosimy kierować do Sylwii Szatan tel.76 72381 01

Udział w kursie jest bezpłatny. Zakwaterowanie i wyżywienie w czasie kursu również jest bezpłatne. Dojazd na miejsce szkolenia we własnym zakresie. Ilość miejsc ograniczona.

 

Pliki do pobrania
Download this file (karta zgłoszeniowa kurs dla trenerów.doc)Karta zgłoszeniowa

Nasi Grantodawcy i Partnerzy

UE_FS.pnglogo_FE_Infrastruktura_i_Srodowisko_rgb-1.pngpartner_01.pngpartner_02.pngpartner_03.pngpartner_04.pngpartner_05.pngpartner_06.pngpartner_08.pngpartner_09.pngpartner_11.pngpartner_12.pngpartner_13.png

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

formularz
kontaktowy

+48 (76) 862 94 30

odwiedź Nas

Fundacja Ekologiczna 
Zielona Akcja

al. Orła Białego 2,
59-220 Legnica 

Media społecznościowe