Fundacja Ekologiczna „Zielona Akcja” zaprasza na Seminarium  „Ekonomia społeczna stowarzyszeń szansą rozwoju społeczności lokalnych" otwierające projekt  "Stowarzyszenia wiejskie w stronę ekonomii społecznej",  które odbędzie się dnia 10 września  br. (poniedziałek) w hotelu Chata Karczowiska (gmina Lubin) w godzinach od 16.00 do 19.00.

Fundacja Ekologiczna „Zielona Akcja” zaprasza na Seminarium „Ekonomia społeczna stowarzyszeń szansą rozwoju społeczności lokalnych" otwierające projekt "Stowarzyszenia wiejskie w stronę ekonomii społecznej", które odbędzie się dnia 10 września br. (poniedziałek) w hotelu Chata Karczowiska (gmina Lubin) w godzinach od 16.00 do 19.00.

Zapaszmy wszystkie osoby zainteresowane zdobyciem wiedzy na temat sposobów pozyskania dochodów dla małych stowarzyszeń, prowadzeniem działalności gospodarczej i tworzeniem miejsc pracy w oparciu o lokalne zasoby wsi. Zaproszenie na seminarium skierowane jest w szczególności do lokalnych stowarzyszeń wiejskich z regionu legnickiego, zainteresowanych działaniami w zakresie ekonomii społecznej i specjalizacji swoich miejscowości w kierunki wsi tematycznych, samorządów lokalnych i podmiotów integracji społecznej.

Program seminarium:

  • Proces tworzenia oferty wsi na przykładzie miejscowości Spytków – Agnieszka Skonieczka - Stowarzyszenie „Spytków bez granic”;
  • Wsie tematyczne Doliny Baryczy, od powstania do dochodu – Marta Kamińska – LGD Dolina Baryczy ;
  • Gospodarka edukacyjna jako sposób na przedsiębiorczość wiejską – Agnieszka Misek-Kowalczuk – ODR we Wrocławiu;
  • Prezentacja projektu „Ekonomia społeczna stowarzyszeń szansą rozwoju społeczności lokalnych” – Krzysztof Szustka, Irena Krukowska-Szopa – Fundacja Ekologiczna „Zielona Akcja”;
  • Dyskusja uczestników.
  • Zainteresowane organizacje będą mogły wziąć udział w projekcie, którego celem jest wzrost aktywności ekonomicznej i społecznej stowarzyszeń wiejskich.


W ramach projektu odbędą się:

  • Warsztaty poświęcone przygotowaniu lokalnych inicjatyw ekonomii społecznej
  • Konkurs na „Najciekawsze lokalne inicjatywy ekonomii społecznej”, w którym 8 stowarzyszeń otrzyma środki finansowe na wdrożenie planu inicjatyw
  • Wdrażanie wybranych przedsięwzięć na terenie miejscowości, w której działa stowarzyszenie
  • Konsultacje specjalistyczne, podczas których stowarzyszenia otrzymają pomoc merytoryczną przy wdrożeniu inicjatyw
  • Szkolenia specjalistyczne na Edukatora dziedzictwa przyrodniczo-kulturalnego wsi oraz Edukatora rzemiosła ludowego
  • Szkolenia specjalistyczne dla kadry zarządzającej stowarzyszenia w zakresie pisania projektów i prowadzenia działalności odpłatnej oraz zarządzania finansami.


Udział w seminarium jest bezpłatny. Wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet materiałów seminaryjnych. Na miejsce szkolenia należy dojechać na własny koszt. Prosimy o zgłaszanie się uczestników do Fundacji Ekologicznej „Zielona Akcja” do dnia 7 września faxem 76 721-24-96 lub tel. 76 723-81-01 lub mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Osoba odpowiedzialna ws. Projektu - Małgorzat Bochyńska.

 

Nasi Grantodawcy i Partnerzy

UE_FS.pnglogo_FE_Infrastruktura_i_Srodowisko_rgb-1.pngpartner_01.pngpartner_02.pngpartner_03.pngpartner_04.pngpartner_05.pngpartner_06.pngpartner_08.pngpartner_09.pngpartner_11.pngpartner_12.pngpartner_13.png

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

formularz
kontaktowy

+48 (76) 862 94 30

odwiedź Nas

Fundacja Ekologiczna 
Zielona Akcja

al. Orła Białego 2,
59-220 Legnica 

Media społecznościowe